Kadir Geceniz Mübarek Olsun

Etiketler:

Merhabalar birkaç gündür bloga pek bakamıyordum.Bugüne özel birşey paylaşayım istedim.Bildiğiniz gibi bugün Kadir Gece’si.Bugünü anlatmak sanırım en iyisi olacaktır.Çünkü anlamını ve amacını bilmediğiniz birşey için yapılan şeyler çok da etkili olmayabilir kanaatindeyim…

Kur’an-ı Kerim’in inmeye basladığı zaman yani Ramazan ayının yirmi yedinci gecesi Islam’da en kutsal ve faziletli gece olarak kabul edilir.Bu gece içinde Kadir gecesi Kadir gecesi bulunmayan bin aydan daha hayırlıdır deniliyor. Kur’an-ı Kerim de bu gecenin faziletini anlatan sûre de vardır. Sûrede şöyle buyrulmaktadır :

“Doğrusu biz Kur’an’i Kadir Gecesinde indirmişizdir. Kadir Gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve Cebrail o gecede Rablerinin izniyle her türlü is için inerler. O gece, tanyerinin ağarmasına kadar bir esenliktir” (Kadir, 1-5).

Kadir Suresi

Bu kısım insanın içini biraz açıyor sanki.Anlatabileceğim ve bildiğim kadarı ile bu gece gün ağarıncaya kadar içten edilen dualar kabul oluyormuş.Ülkemiz ve tüm dünyadaki müslümanların Kadir Gece ‘si mübarek olsun.
Görüşmek üzere…

Kadir Geceniz Mübarek Olsun ile Benzer Yazılar:

5 Eylül 2010 Saat : 3:00

Kadir Geceniz Mübarek Olsun Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

kişisel web günlüğü , ekonomi yazıları , sosyal medya yazıları ,  Son Yazılar FriendFeed
reklam
reklam
reklam
reklam

Kimler İzliyor Kimler

Ekonomi Haberleri


Web Statistics